Divadelní festival

Milí diváci 62. ročník Divadelního festivalu ochotnických souborů v náhradním termínu byl bohužel zrušen. se bude konat v novém termínu, a to 17. - 23.10.2020 v sále Kina Napajedla.

S veškerou péčí a nasazením pro vás připravíme program a budeme se na vás těšit v roce 2021 - plánovaný termín festivalu je 10. -16. 4. 2021. 


V roce 1957 začala psát svoji historii soutěž mezi divadelními ochotníky v Napajedlích, kdy se z podnětu divadelního souboru Slavia, začal připravovat první ročník Divadelního festivalu ochotnických souborů, který se pak uskutečnil na jaře 1958.Divadelní festival je v mnohém unikátní. Nejen proto, že patří k nejstarším v republice, ale je vyhledáván herci i diváky pro svou mimořádnou atmosféru a každoročně baví více jak stovky diváků. Letos již po 62. nabídne festival divákům jeden týden plný divadelních představení v multifunkčním sále Kina Napajedla. Divadelní festival ochotnických souborů má své příznivce z řad amatérských divadel z celé republiky i veřejnosti z celého regionu.


Divadelní festival ochotnických souborů je nejstarším pořádaným festivalem v Napajedlích a každoročně baví stovky návštěvníků již od roku 1958. Festival pořádá Klub kultury Napajedla a Divadelní soubor Zdeňka Štěpánka.

Festival probíhá celý jeden dubnový týden a návštěvníci zhlédnou šest soutěžních a poslední sedmé nesoutěžní představení. Po každém představení můžete hlasovat pomocí ústřižku ze vstupenky nebo předplatného, jak se vám představení líbilo. Poté probíhá veřejné hodnocení odbornou porotou. Mezi stálice patří samozřejmě náš Divadelní soubor Zdeňka Štěpánka, dále pak vystupují ochotnické soubory z celé republiky. 


Nahoru Přesunout se na začátek stránky

© 2021 Kino Napajedla
Realizace rotate Rotate